Neden Çinde Üniversite Eğitimi?

Günümüzde kariyer sahibi bir birey olabilmek için üniversite okumak çok önemlidir. Çinde alınan eğitim hem lisans düzeyinde bir diplomaya sahip olmak hemde yabancı bir dil öğrenmek gibi 1 taşta 2 kuş vurmanıza sebep olmaktadır. Çin’de ki alınan eğitim kaliteleri yüksektir. Ayrıca Çinde Üniversite tamamlandığında 2. Dil olarak Çinceyi de Cvnize ekleme şansını elde edeceksiniz. Bu gibi bir avantajla Çinde veya Türkiyede kariyer planlaması olarak birçok fırsat yakalama şansını elde edeceksiniz. 

Türkiyede Yabancı Dil Şart

çince öğrenmek

Yabancı dil çince

Türkiye de başarılı bir kariyer planlaması yapabilmek için sadece üniversite diploması yeterli değildir. Lisans diplomasının yanıda bazı ekstra özelliklerde olmalıdırki yarışılan çok sayıdaki adaydan sıyrılma şansını yakalayabilesiniz. Aynı anda hem üniversite hemde aktif olarak dil öğrenimi görmek kısa sürede kariyer hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca alınacak dil eğitimi sadece ders niteliğinde olmayacak aynı zamanda da gündelik hayatta kullanılarak daha aktif ve kalıcı bir dil öğrenimi görülmesi sağlanacaktır.

Çinde Bütçenize Uygun farklı Alternatifler Mevcuttur

Çin’de Üniversite okumak için farklı alternatifler mevcuttur. Türkiyede olduğu gibi Çinde de lisans eğitimi maliyetleri ve olanakları şehirden şehire farklılıklar göstermektedir. Çinde üniversite öğretimi alabilmek için istenilen bütçeye göre farklı planlamalar yapılabilmekte her bütçeye uygun olanaklar sunulmaktadır. Çin’de farklı bütçelerde eğitim almak demek, kalitesinin değişimi anlamına gelmemektedir.

TRU Global firması olarak Belirlenen şehirlerde tecrübemiz ve bilgi birikimimizle yüksek kalitede lisans eğitimi olanakları sunmaktayız. Çin’de farklı şehirlerde üniversite okumanın maliyetleri farklı şehirlerin farklı gider oranlarına sahip olmasıdır. Örneğin; Kira, elektrik, gıda vb. TRU Global olarak Çin’de öğrenim için planlanan bütçeye uygun çözümler sunmaktayız.

Çin’de Lisans Eğitim Sistemi

Çin’de Yükseköğrenim, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktoradır olarak sınıflandırılabilir. Çinde eğitimler, ön lisans 3 yıl, lisans 4 yıl, yüksek lisans (master) 2 yıl ve doktora 3 yıl olmaktadır. Çinde devlet ve özel üniversiteler olarak ikiye ayrılır.

Çin’de lisans eğitimi almak için yerel halk sınava tabi tutulurken, yabancı öğrencilerin sınav zorunluluğu bulunmamaktadır. Yabancı öğrenciler Çince yeterliliği yoksa ilk yıl çince hazırlık sınıfı eğitimi vermektedir. İlk yılın sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda Üniversite okumak için istedikleri bölümü tercih etme hakkına sahip olurlar.

Çinde ki Üniversitelerin Dünyada ki Yerleri

çinde üniversite

Çince üniversite eğitim fiyatları

Çinin her yıl dünya sıralamasında birçok üniversitesi vardır. Ayrıca eğitim kalitesinin yükselmesiyle dünya sıralamalarında da her yıl yükselmektedirler. Çinde üniversite okumak için lise mezunu olmak yeterlidir. Çin’de üniversitelerde istenilen bölümde eğitim almanız mümkündür. 

Köklü bir kültüre sahip Çin, çok köklü öğrenim kurumlarına sahiptir. Buralarda geleneksel yöntemlerle köklü bir eğitim verilmektedir. Bu sayede Çinin dünya standartlarında birçok kurumu bulunmaktadır. Bu sayede Çinde dünyada kabul görmüş birçok üniversite bulunmaktadır ve bunlar her geçen gün dahada gelişmektedirler.

Çin’de Üniversite Öğrenim Fiyatları

çince eğitim

Çin okulları

Çin’de üniversite okumanın fiyatları okula ve şehire göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin daha büyük ve pahalı şehirle yaşam maliyetleri ile birlikte lisans eğitimi fiyatlarıda yükselmektedir, küçük şehirlerde de tam tersi. Büyük bir şehirde ortalama 6000- 5000 usd olan yıllık öğrenim bedeli ufak şehirlerde 3000 usd yıllık kadar düşebilmektedir, tabiki bununla birlikte yaşam ve konaklama maliyetleride benzer oralarda artıp azalmaktadır. Fakat Çin’de üniversite eğitimi Türkiyeden çokta pahalı değildir.

Türkiyede de ortalama özel bir üniversiteye benzer miktarda ücretler ödenilmektedir. TRU Global olarak bütçenize uygun seçenekler sunmaktayız. Farklı bütçelere göre Çin’de eğitim hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Çin’de Yabancı Öğrencilere Bakış Açısı

Çinde halkı büyük bir kısmı dışarısı hakkında fazla bilgiye sahip değillerdir. Çin’de halk arasında batılı kültürlere karşı merak vardır. Çin’de öğrenci olarak yaşarken adaptasyon süreci atlatıldıktan sonra uzun vadede çok sorun yaşanmamaktadır. Çinde halkın büyük bir kesimi yabancı öğrencilere karşı sempatiyle yaklaşmaktadır. Sonuç olarak Çinde yabancı öğrencilere bakı açısı gayet olumludur.

Çincenin Önemi

Çince dünyada en çok konuşulan ana dildir. Çin halkı genel olarak içine kapalı dünyayla çok bağlantı halinde olmayan bir topluluktur. Bunda devletin internette yabancı menşeili birçok siteyi engellemesininde payı vardır.Dünyada Çinle ilişki içerisinde olmayan bir devlet yoktur. Çinli ürünlerin girmediği sektör ve ülkede yoktur. 

Bu gibi birçok nedenden ötürü Çince önemli bir dil haline gelmektedir. Yabancı dil bilinilirlik oranının düşük olduğunuda varsayarsak Çince bilmek Çinli insanlarla iletişime geçmek için çok önemlidir. Çin ile yapılabilinecek herhangi bir çalışma için Çince bilmek çok önemlidir.

Çinde çince bilmeden yaşayabilme çok zordur. Çünkü Çinli insalar için dünyanın merkezi Çin ve Çincede en önemli dildir. Birçok Çinli için yabancı bir dil bilmek çokta önemli değildir. Daha doğrusu yabancı dil bilmenin herhangi bir katkısı yoktur. Dolayısıyla Çince bilmek Çinle ilgili herhangi bir aktivite için elzem bir unsurdur.

Kariyer planlaması açısından Çin dili her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Çünkü dünyanın herhangi bir bölgesinde Çinle ilgili birşeyler bulmak mümkündür. Buda akabinde Çince konuşabilen insan ihtiyacını doğuracaktır. Ayrıca Çin dışında Çince konuşabilen insan sayısının az olduğunuda var sayarsak. Çince bilmek özgeçmişe eklenecek çok önemli bir özelliktir.

TRU Global Hakkında

Tru Global Çin üzerine farklı alanlarda danışmanlık hizmetleri veren bir firmadır. Çince konuşan ekibi sayesinde daha kaliteli ve hızlı çözümler sunmaktadır. Çin içerisinde bulunan ekibi ile koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar sayesinde daha opsiyonel ve çözüm odaklı çalışmalar yürütmektedir.

TRU globalle yapılan çalışmalarda daha uygun fiyatlarla daha verimli çalışmalar yapılmaktadır. Temelinde kaliteli hizmet prensibiyle hareket eden firmamız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak veya teklifler almak için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

 

okul fiyatları