Çinde Üretici Bulma

Çin, çok çeşitli üreticilere sahip küresel bir üretim merkezidir. Bu nedenle, çinde tedarikçi bulma zordur. Bir ürün alındığı taktirde fiyat çok önemli unsurdur. Çinli imalatçılar tarafından düşük fiyatla almak, satışı esnasında rekabetçi hale gelebilmek için önemli etkendir.

İstenilen ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta çok önemlidir, Çinde üretici bulma ve benzer fiyatlardaki ürünleri kıyaslamak için ne istenildiğini bilmek önemlidir. Çin halk cumhuriyetinde üretici bulmak için ithal edilecek üründe istenilen özelliklere göre piyasa araştırması yapılmaktadır.

Farklı Yöntemlerle Çinde Üretici Bulma

Çinde Üretici Bulma amacıyla pazarda çinli imalatçılar araştırmak için hedef fiyata sahip olmak önemlidir, bu araştırmayı hızlı ve verimli hale getirmektedir, Çinde aynı gibi görünen ürünler çok farklı fiyatlara sahip olabilirler.

Çin İthalat Araştırması

Çinde üretici, imalatçı ve tedarikçi bulma, çinli tedarikçi

Çinde aynı fabrikada aynı ürünün farklı fiyat ve kalitelerde bulmanız mümkündür, birçok insanda çin imalatçılar kalitesiz üretim yapıyor algısı mevcuttur aslında, çin halk cumhuriyetinde «ne kadar ekmek o kadar köfte» durumu vardır. Siz bütçenize göre tercih yapabilirsiniz fakat unutulmamalıdır ki, fiyat ne kadar düşerse kalitede o kadar düşecektir.

Fiyat politikası anlamında Çinin avantajı aslında şudur; dünyanın herhangi yerinde bulacağınız aynı kalitedeki ürünün fiyatı, Çin’de bulacağınız aynı kalite dekinin fiyatından, her zaman yüksektir. Yani aynı kalitedekini çin halk cumhuriyetinde her zaman daha ucuza bulabilirsiniz.

Çin’de Fiyat anlamında önemli olan diğer hususta adetlerdir, Çinli tedarikçiler den fiyat talep ettiğinizde size ilk soracağı soru kaç adet alacağınızdır, çinli imalatçılar için standart fiyatları yoktur, fiyatlar tamamen adetlere göre belirlenir, dolayısıyla yapılan taleplerde adetleri belirlemek uzun süreli öngörülerde bulunmak çok önemlidir. Uzun vadede pazarı olan üründen daha yüksek adet alarak, birim adetinde yüksek gelir elde edilmesini sağlayabilir.

Çin pazarı ucuzdur, çünkü rekabetçidir, çinli imalatçılar çok fazladır. «Çin pazarı ucuzdur, çünkü kalitesizdir.» demek yanlıştır. O zaman armutla elmayı kıyaslama yanlışı içerisine düşülebilir. Herhangi bir yerde bulduğunuz ürünle, aynı kalitede çin halk cumhuriyetinde bulduğunuzu kıyaslarsanız gerçekçi kıyaslama olacaktır.

Çin halk cumhuriyetinde aynı kalitedeki ürünler neden daha ucuz diye düşünecek olursak, nüfus fazla, işçilik ucuz, devletin üretime muazzam desteği söz konusu, sonuç olarakta üretim maliyetleri çok düşük.

Sonuç olarak Çin demek düşük kalite demek değil, Çin demek ucu bucağı olmayan, istediğiniz fiyatı bulabileceğiniz, ama fiyat düştükçe kalitenin düşeceği bir pazardır. Unutulmamalıdır ki «kaliteli ve ucuz» son yılların en büyük yalanıdır. Önemli olan istenildiği gibi üreticilere ulaşmaktır. 

Çinde Üretici Bulma için yapılacak raporlamada yakın fiyattaki ürünlerin, arasındaki kalite, özellik farkları, çinli üreticiler sundukları hizmet farkları, ürün resimleriyle birlikte detaylı olarak sunulur.

Kaliteye Göre Çin’de İmalatçı Bulma

Çinli tedarikçiler son yıllarda ArGe ve markalaşma üzerine büyük yatırımlar yapmaktadır. Son yıllarda farklı sektörlerde dünya çapında markalaşan, Çin markaları görmek mümkündür. Buda Çindeki kalite çeşitliliğini arttırmaktadır. Çin’de sadece kalitesiz ürünler olduğu, çok yanlış bir algıdır.

Hatta bazı sektörlerde, çin halk cumhuriyetinde üretilen kalitedeki ürüne ulaşmak pek mümkün değildir. Ucuz işçilik, develin üretime desteği vb. gibi etkenler sayesinde yüksek kaliteyi üretmenin maliyeti Çinde daha düşüktür.

Çinde Üretici Bulmak

Çin halk cumhuriyetinde Üretici, İmalatçı ve tedarikçi bulma

Çin pazarından ithalat yapmak için, istenilen kaliteyi belirlemek çok önemlidir, daha öncede belirttiğimiz gibi, aynı firmada farklı kalitede ürünler bulmak mümkündür. İthal edilecek ürün için son kullanıcının beklentisi olan kaliteye göre araştırma yapılması verimli sonuçlar verecektir.

Araştırılan kalitedeki ürünün, dünyanın en büyük üreticisindeki kalitesinin düzeyinde kaliteyi daha uygun fiyatlı Çinli tedarikçilerden temin etmek mümkündür, hatta birçok çinli imalatçı bulunabilir. Tam tersi tamamen ucuz fiyat odaklı giderek düşük kaliteli ürünü bulma, çok uygun fiyatlarda temin etmek mümkündür.

Yüksek fiyatta alacağınız ürünlerin, satış sonrası hizmetleri, garantisi vs. gibi satış sonrası destek hizmetleri, istenilen belgelerin istenildiği gibi temini söz konusudur.

Çin halk cumhuriyetinde üretici Bulma için yapılacak raporlama sonucunda, Çindeki benzer kalitedeki ürünlerin, arasındaki fiyat farklarını, farklı çinli üreticiler sunduğu hizmet farklarını, resimli ve detaylı şekilde görmek mümkündür.

Genel Çinli İmalatçılar Araştırması

Bazı durumlarda bulmak istenilen , kalite ve fiyattan ziyade genel pazar araştırması için gerekebilir. Firmalar araştıracakları ürünle ilgili piyasanın neresinde olduklarını ve hangi noktasında olacaklarını görmek için olabilir veya girilmeyi düşünülen sektörle ilgili gerekli olan çin halk cumhuriyetinde tedarikçi bulma için geniş bazlı araştırmada gerekli olabilir. Bu durumda farklı segmentteki çinli üreticiler ile geniş kapsamlı raporlama yapılabilir.

Çin’de imalatçı bulmak için yapılan bu raporlamayla firma piyasanın neresinde olmak istediği ve nasıl yol izlemesi gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olabilir. Bu raporlamada ürünlerin resimleri arasındaki farklar, fiyat farkları, hizmet farkları vs. detaylı olarak sunulmaktadır.

Çinli tedarikçilere ulaşmak için, kesinlikle aktif Çince bilgisine sahip olmak gerekmektedir, aksi takdirde araştırma çok uzun ve verimsiz bir araştırma olacaktır. Yapılacak raporlamayla birlikte, hızlı ve verimli hareket etmek mümkündür.

Çinli Üreticiler Gerçek mi?

Çinde devasa sanayi bölgelerinin bulunduğu, dünyanın en büyük imalatçı ülkesidir. İnternet üzerinden yapılabilecek araştırmalarda çinli tedarikçiler kendilerini iyi bir firma olarak lanse edeceklerdir.

çinli üreticiler

Çinli imalatçılar, Çinde üretici Bulma, Çinli tedarikçiler, Çin’de imalatçı ve tedarikçi

Çindeki firmaların ne kadar iyi olduğunu anlayabilmek için profesyonel ekibimizle, çinli üreticiler hakkında raporlama hizmeti sunuyoruz. Bahsedilen çinli imalatçılar gerçekten var mı? Firma üretici mi yoksa dış ticaretçi bir firma mı? Bahsedilen hizmetleri sunabilecek niteliklere sahip midir? Ürünler hangi şartlar altında üretilmektedir? vb. soruların, ayrıca özel istenilen soruların cevaplarını da resimlerle raporlanmaktadır.

İstenilen ürünün direk çinli imalatçılar dan almak hem daha uygun fiyat ödemeyi hem de daha uzun süreli iş birlikteliğini sağlayacaktır. İnternette size imalatçı olduğunu söyleyen firma gerçekten imalatçı mıdır? Bunu ancak yerinde görmeniz mümkündür, Çine gitmek ciddi bir bütçe ve zaman gerektirmektedir, fakat yapabileceğimiz raporlamayla bu süreç çok daha uygun ve hızlı olabilmektedir. TRU Global olarak Çin’de tedarikçi bulmak hizmeti vermekteyiz.

Çinde çalışma kültürü gereği detaylara pek önem vermemektedir fakat bazı ürünlerde bazı detaylar çok ama çok önemlidir, sürekli ticaret yapan, işini şansa bırakmak istemeyen firmalar için Çin’de imalatçı bulma için raporlama çok önemlidir. 

Firmalar hakkında yapılan raporlamalar, profesyonel tecrübe sahibi ekibimiz tarafından detaylı ve istenildiği gibi yapılmaktadır. Doğru ürünü almak için doğru firmayla çalışmak gerekmektedir buda ancak doğru bir ekiple bulunabilir.

İthalat sürecinde en çok yaşanan sıkıntılardan biride dolandırılmaktır. Kimse olmayan bir şeye boşu boşuna yatırım yapmak istemez. Her yerde olduğu gibi Çin’de de birçok dolandırıcı bulunmaktadır. Bu yüzden güvenilir biçimde imalatçı bulmak önemlidir.

Firmalar ödeme alana dek kendilerini istenildiği gibi lanse edebilirler, firmaların gerçekten kendilerini lanse ettikleri gibi mi olduklarını ancak oraya gönderebileceğimiz profesyonel ekibimiz yapacağı raporlama sayesinde anlayabilirsiniz. Raporlamada resim ve video çekerekte daha görsel bir hale getirilmektedir.

Bazı firmaların ürün almak için Çine ziyaret gerçekleştirecek zaman ve bütçesi olmayabilir, bu raporlamayla birlikte daha uygun fiyatlara oturduğunuz yerden teknolojinin imkanlarıyla istediğiniz firma hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, firma hakkında arzu ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Çin’de imalatçı bulma hizmeti vermekteyiz.

Çinli İmalatçılar Hakkında Resimler ve Video Görüşmesi Olanağı

Günümüzde internet bilgi kaynağı olsada, her bilginin doğru olup olmadığı kesin değildir. Maalesef bazı çinli üreticiler, yanlış bilgiler verip, gerçek olmayan görsellerle alıcıları yanıltmakta, sonuç olarakta beklentileri karşılayamamaktadır. Bu durum alıcılar için büyük sorunlar teşkil etmektedir.

Çin’de bulunan ekibimiz sayesinde istenilen firmanın görsellerinde bir rapor hazırlanabilmektedir. Ayrıca firma ziyaretleri esnasında planlama yapılarak videolu aram yapılabilir. Canlı olarak firmanın içini detaylı görebilir, firma yetkililerine sorular sorabilirsiniz.

Çinli Üreticiler ile Telekonferans toplantı

Çin ve Türk kültürlerinde benzerliklerinden biriside yapılacak bir iş birlikteliğinde yüz yüze görüşmenin önemidir. Günümüz yaşantısında teknolojiyi kullanmak çok önemlidir.

çinli imalatçılar

Çinde tedarikçi, imalatçılar, üretici Bulma, Çinli Üreticiler, Çin’de imalatçı bulma

Ayrıca Çine gidip firmalarla orada görüşmek için ciddi bütçe ve zaman ayırmak gerekmektedir. Bu gibi sebeplerden ötürü Çin’le yapılacak görüşmeleri telekonferans yoluyla yapılabilmesi mümkündür. Çinli firmaların yetkilileriyle bir planlama yaparak, canlı olarak internet üzerinden istenilen sorular sorulup, istenilen cevaplar alınarak daha verimli bir görüşme gerçekleştirilebilir.

Çinli İmalatçılar için Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Hususlar

Çinde Üretici bulma için araştırma yaparken, genellikle B2B siteleri üzerinden araştırma yapılmaktadır. Bu siteler üzerinden tanışılacak firmalara çok güvenilmemesi gerekmektedir. TRU Global olarak uzman ekibimizle size güvenilir firmalar buluyoruz. Uzman ekibimiz sayesinde bulduğumuz çinli üreticiler hakkında piyasa araştırması da yapıyoruz.

Çinli Üreticiler bulduktan sonra, malın nakliyesi, gümrüklemesi, kalitesi, adeti, maliyet hesaplaması gibi süreçler olacaktır, maliyet hesabı yapmanız için sizlere bu kalemlerle ilgilide bilgilendirme yapıyoruz.

TRU Global olarak sizlere Çin’de imalatçı bulma sonrasında sizleri yalnız bırakmıyoruz. Çin halk cumhuriyetinde tedarikçi bulma vereceğimiz desteğin sadece başlangıcı gibi düşünebilirsiniz. Akabinde kalite kontrolden, online konferanslara kadar, sözleşme şartlarını görüşülmesinden anlaşma imzalayana kadar, yükleme organizasyonundan, yükleme kontrolüne kadar, mallar firmanıza girene kadar her zaman yanınızdayız.

Çin halk cumhuriyetinde Üretici Bulma dışındaki diğer hizmetlerimiz için sayfamızdaki İthalat Hizmetleri alt başlıklarını inceleyebilirsiniz, ayrıca farklı talepleriniz içinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Burada önemli olan çin halk cumhuriyetinde tedarikçi bulma değil, istenildiği gibi firma bulmaktır. Öncelikle alıcı ne istediğini iyi bilmelidir ki istenilen kriterlere uygun Çinde tedarikçi bulma çalışması verimli sonuçlar versin.

İletişim

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

  • Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece - İstanbul 34307
  • +90 541 578 8446
  • info@truglobaltrade.com