Çinden İthalat Nasıl Yapılır?

Çinden mal getirme birçok aşamadan oluşan, ilk etapta karmaşık tecrübe gerektiren bir süreçtir. TRU Global olarak Çin’den ithalat yapmak süreçlerinin tamamı için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Çinden ürün getirmenin tamamı ile ilgili kendi bünyemizdeki profesyonel ekibimizle profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Çin’den ithalat yapmak işlemlerindeki süreçleri esnasında verebileceğimiz hizmetleri genel olarak aşağıdaki şekilde aşamalandırabiliriz.

Çinden ürün getirmek için Ürün ve Üretici Araştırması

Çin İthalat Danışmanlık

Çin’den İthalat Yapmak

Çin ithalat süreçlerine başlamadan önce hangi ürünü, hangi üreticiden alımının gerçekleştireceğimize karar vermemiz gerekmektedir. Bu kararı vermek içinde çinde detaylı bir pazar araştırması yapmak çok önemlidir.

Çinden Ürün Getirme sayfamızdada belirttiğimiz üzere, TRU Global olarak çin’den ürün getirmeden öncesinde pazarda araştırma yapmak üzere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Çin’den ithalat yapmak için önce doğru ürünü ve firmayı bulmak, sağlam temeller üzerine bir inşaat yapmaya benzemektedir.

Çinden ithalat yapmak için önce bulunacak ürünün rekabetçi bir fiyat ve kaliteye sahip olması, uzun soluklu iş birlikteliğine sebep olur. Bu süreçte ilk etapta çinden mal getirmek için destek alınılmak istenilen ürün için istenilen kalite ve hedef fiyat gibi talepler belirlendikten sonra bu bilgiler ışığında pazar araştırması yapılarak, yapılan araştırma raporlama yapılarak sunulur.

Fabrikalar Hakkında Araştırma Yapmak

Çin istenilecek ürün için birçok üreticinin bulunduğu büyük bir pazardır. Çin’den Ürün almadan önce üreticiler hakkında detaylı araştırma yapmak hatta mümkünse ziyaret gerçekleştirmek çok önemlidir. TRU Global olarak yapacağınız çalışmada sizlere Çine gerçekleştireceğiniz ziyaret için programlama, isterseniz tercümanlık hizmetleri veriyoruz. Çin’den mal almak için fabrika ziyareti gerçekleştirdiğinizde hiçbir planlama yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Çinden ithalat süreçleri

Çin için danışmanlık hizmetleri

TRU Global olarak Çin’e yapacağınız ziyaretin tamamını her dakikasını planlayarak faydalı bir şekilde geçirmenizi sağlıyoruz. Ayrıca ziyaret öncesinde Çin’de Üretici Bulma sayfamızdada detaylı olarak anlattığımız gibi alternatif üretici firmalar bulma danışmanlık hizmetimiz sayesinde gitmeden önce firmalarla gerekli ön görüşmeler yapılıp randevular alınarak planlama yapılmaktadır.        

Çin’den Ürün Almak için Firmalarla Pazarlık ve Sözleşme Aşaması

Çinden ithalat yapmak için önce firmalarla sözleşme imzalamanız çok önemlidir. Yapılacak sözleşmede detayların doğru bir şekilde yazması ve önemli noktaların sözleşmeye eklenilmesi çok önemlidir. Doğru bir sözleşme yapılması uzun vadede her iki tarafında haklarını korayacaktır.

TRU Global olarak sözleşme imzalama aşamasında tercümanlık danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Doğru sözleşme imzalamanız için iyi iletişim kurmak çok önemlidir. Çince tercüme, yüz yüze tercüme, video konferans tercümanlık, danışmanlık hizmetlerimizdede bahsettiğimiz gibi sözleşmenin iletişim kısmı çok önemlidir.

Çin kültürü pazarlık açısından Türk kültürüne benzemektedir. Çin kültüründe de pazarlık yapmak vardır. Çin’den ithalat yapmak için sözleşme esnasında bir miktar pazarlık yapara malı daha uygun fiyatlara almanız mümkündür. Bu pazarlık Çin kültürüne daha hakim olan kişilerce yapılması daha faydalı olacaktır. TRU Global olarak tercümanlık danışmanlık hizmetimizde sizler için pazarlık aşamasınıda yürütmekteyiz. 

Ürün Siparişi ve Kalite Kontrol

Çin ithalat danışmanlık yapılacak ürün için anlaşıldıktan sonra ürününü sipariş ve üretim aşamasına geçilir. Bu aşama çok önemlidir. Çünkü artık mal siparişi verilmiş ve gelecek malın üretimi yapılmaktadır. Yani geri dönüşü olmaya yola girilmiştir. 

Bu süreçte TRU Global olarak kalite kontrol danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Üretimin istediğiniz safhasında Çinde bulunan profesyonel ekibimiz sayesinde üreticiye ziyaretler gerçekleştirerek size raporlamalar yapmaktayız. Çin ithalat danışmanlık süreçlerinde TRU Globalden danışmanlık hizmeti almak bir ayrıcalıktır.

Konteyner Yükleme ve Konteyner Kontrol Danışmanlık hizmeti

Yükleme aşaması ithalat sürecinden birçok firmanın en çok sorun yaşadığı aşamadır. Bazı Çinli firmalar farklı ürünler gönderebilmektedir. TRU Global olarak konteyner yükleme kontrol sayfamızdada belirttiğimiz gibi yükleme öncesi ürün kontrolü yapan ekibimizle konteyner kontrol danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Çinden ithalat Yapmak

Çinden konteyner getirmek

Ürün siparişi verdikten sonra yüklenecek ürünün sipariş aşamasında kontrolü ve raporlanması, yükleme esnasında kontrolü, konteyner mühürlenmesi ve resimlenmesi veya mal siparişinin istenilen herhangi bir aşamasındaki danışmanlık hizmetleri tarafımızca verilebilmektedir. İşi şansa bırakmamak için sipariş esnasındaki bu danışmanlık hizmeti çok kritik bir rol oynamaktadır.

Çin’den Yapılacak İthalat için Gerekli Evrakların Kontrolü ve Hazırlanması

Çinden ithalat yapmak için bazı evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç duyulan evraklar ürüne görede değişebilmektedir. Ayrıca bazı ürünlerin Çin’den ürün getirmek için özel bazı standartlarda istenilebilmektedir.

Tru Globalin yapacağı çalışmalarda, ürün alacak firma için üretici araştırma aşamasında, üreticinin bu kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Anlaşma, üretme aşamasından sonrada gereken evraklar istenilerek gümrüğe sunulmaktadır. TRU Global olarak ithalat süreçlerini profesyonel ekibimizle yürüterek kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz.

TRU Global Neden Önemli?

Çin'den ithalat

Çin’den ithalat nasıl yapılır

Çin İthalat Danışmanlık tecrübe gerektiren uzun bir süreçtir. Çinden mal getirme için bütün süreçleri iyi bilmek ve süreçleri tecrübe etmiş olmak çok önemlidir. TRU Global olarak ürün getirme süreçlerini kendi profesyonel ekibimizle yönetmekteyiz.

Çinden ithalat yapmak için istenilen ürünün, üreticisini bulmadan, ürünü ürettirme, kontrol etme yükleme gümrük işlemlerini halletme vs. gibi süreçleri tamamen ekibimizle yönetmekteyiz. 

Çin İthalat Süreçlerinde profesyonel ekiple çalışmamak uzun vadede zaman ve para kaybını beraberinde getirecektir. Daha detaylı ve profesyonel bir çalışma yürütmek için TRU Global olarak doğru adresiniz olacaktır. 

Tru Global olarak farklı alanlardada hizmetler vermekteyiz. İhracat alanında pazar araştırması, müşteri bulma, pazarlama işlemlerini yapmaktayız. Eğitim alanında ise çince eğitim, üniversite eğitimi, yüksek lisans eğitimi, farklı alanlarda eğitim hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca tercüme alanında da çince dışında farklı dillerde de tercümeler yapan ekibimiz bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim bilgilerimizle bizlere ulaşabilirsiniz.

Yeni Eklenen Sayfalar

İletişim

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

  • Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece - İstanbul 34307
  • +90 541 578 8446
  • info@truglobaltrade.com