Çinden Mal Getirme

Çinden Ucuz ve kaliteli Ürün getirme

Çinden kaliteli ürün getirme

Çin’den ürün almak kolaydır fakat istenildiği gibi çinden kaliteli ve ucuz birşeyler getirme zor olabilir. Çin’de Üretici bulma sayfamızdada belirttiğimiz gibi Çin’de birçok üretici vardır ve bu fabrikalarında farklı model ve kalitelerde ürünler vardır.

Çin’den ürün almak için malların fiyatları kaliteli olup olmamasına göre ucuz veya pahalı olabilir. Çinden pahalı getirilen ile başka ülkelerde ki fiyatlarla kıyasladığınızda, oranın ucuz olanından daha kaliteli olacaktır.

TRU Global olarak sizlere Çin’den kaliteli ve ucuz mal getirme hizmeti veriyoruz. Çinden İthalat Nasıl Yapılır? sayfamızda da bu süreçlerden bahsedilmektedir. Tam olarak istenilen ürünü belirlediğiniz taktirde, onu bulma ve getirme kısmını profesyonel ekibimiz sayesinde daha ucuz ve daha kaliteli olarak bizler size sunuyoruz.

Çin’den ürün almak için birçok firma internet üzerinde B2B gibi sitelerden araştırmalar yapmaktadır. Daha fazla opsiyon sunarak daha fazla seçenek arasından en uygun olanını bulmak için, B2B sitelerini araştırmaktan daha fazlasına ihtiyaç gerekecektir.

Çinden ürün getirme

Çinden mal getirme

Çünkü Çin’de bazı firmaları bu yöntemlerle bulmanız ve Çinden mal getirme pek mümkün değildir. Daha fazla üreticiye ulaşabilmek için pazara uygun yöntemlerle araştırma yapmak gerekmektedir. Bu üreticileri ancak pazar hakkında detaylı bilgi sahibi olan, Çin’de dil ve kültürü bilen bir ekiple bulmanız mümkündür. Çinden ürün getirme için gereken evrak temini işlemlerinden, nakliye işlemlerine kadar bütün süreçleri TRU global olarak takip etmekteyiz. Bu süreçlerde verimli çalışma gerçekleştirmek için en kolay yol tecrübeli bir ekiple çalışmaktır.

Çinden Kaliteli Mal Getirme

Çin ucu bucağı olmayan bir pazardır. Çinden birşeyler almak kolaydır fakat doğru, istenildiği gibi ucuz ve istenilen kalitede almak önemlidir. Çin’den ucuz ve kaliteli birşey bulabilmek için nereye bakmak gerektiğini bilmek çok önemlidir, bunun içinde alanında tecrübeli bir ekip gereklidir.Bu sayede hızlı ve güvenilir çözümler sunulabilir. Örneğin istenilen malzemede hedef bir fiyat varsa o fiyat bazında istenilen kaliteye göre araştırma yapmak gerekir, veya istenilen kalite standartları varsa o kaliteye uygun ucuz opsiyonel olan bulunmalıdır.

Çinden ürün getirme istenildiği gibi ucuz ve kaliteli değilse, bu uzun veya orta vadede eğer ithal edilecek şey satılacaksa ticari ilişkilere ciddi zararlar verir veya direk son satıcıya ulaşacaksada nihai tüketici kaybına yol açabilir. İşte bu yüzdendirki Çin’den kaliteli ve uygun fiyatlı mal getirme aşaması ciddiye alınması gereken hassas bir süreçtir.

Piyasa Araştırması (Fizibilite Çalışması) 

Çinden birşeyler getirmeden önce onun hakkında farklı kaliteli ve ucuz çeşitleri ve satıcıları bulma ve değerlendirme her zaman çok faydalıdır. Çin her ne kadar da ihracatçı bir ülke olsa da kültürü gereği içine kapalı bir ülkedir. O kültür hakkında detaylı bilgi tecrübe sahibi olan iyi bir ekip yok ise eğer çinden istenilen şey ile ilgili detaylı bir araştırma yapma ve ürünü almak pek mümkün değildir. Yapılacak araştırma ancak üstün körü bir araştırma olacaktır. Belki de pazarda olmasına karşın ithalatçı tam istediği şeyi bu üstün körü araştırmayla bulamayacaktır.

Çinden mal getirme

Çinden ithalat yapmak

Bu gibi sebeplerden ötürü ürünü almaya başlamadan önce detaylı bir fizibilite raporuna sahip olmak çok önemlidir. Fizibilite raporunda bulunan ürünlerin kaliteli, kalitelere göre ucuz fiyatlı, istenilen özel bilgiler, firmaların referansları vs. gibi bilgiler bulunmalıdır. Uygun fiyatlı birşeyler almak önemlidir fakat kalitesi de uzun vadeli çalışma için önem arz etmektedir.

Çin’de yapılacak piyasa araştırmasında farklı standartlarda, uygun fiyatlar bulmak mümkündür. Alınacak şey belli standartları karşılaması ve uygun fiyatlı olması çok önemlidir. Farklı seçenekler sayesinde değişik alternatiflerde değerlendirilerek, talep edilen kriterlere en uygun olanı getirilebilir. Sanıldığının aksine çinden kaliteli ürün getirmek, detaylı bir araştırma sonrası mümkündür.

İthalat Öncesi Numune Gönderimi

İstenilen ürünlerle ilgili detaylı bilgiler alınıp, resimlerini temin etmek bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Çin’de bulunan malzemenin kaliteli olup olmadığını resimden anlamak pek mümkün olmayabilir. Çin’de üreticiler detaylara önem vermeyebilir. Bazı detaylar alıcı firma için çok önemli olsada Çin’de firma için önemli olmayabilir. Bir diğer hususta Çin’de bazı firmalar malzemeyi olduğundan daha kaliteli göstermek isteyebilirler. Bu sorun dünyanın birçok yerinde yaşanmaktadır. Alıcının kaliteli ürün alabilmesi için onu görüp kaliteli olup olmadığını kontrol etmesi çok önemlidir.

Çinden kaliteli birşeyler getirme son alıcıya satılan ürünün devamlılığı için çok önemlidir fakat fiyat rekabeti için ise uygun fiyatlı olması kısmıda bir o kadar önemlidir.

Birçok ithalatçı firma Çin’de bulduğu ve ithal edeceği ürünü sipariş vermeden önce görmek istemektedir. Alacağı şey satılabilir mi? İstenilen gereksinmelere sahip mi? Vaat edilen kalite ve özelliklere sahip mi? vs. gibi soruların cevaplarını alabilmek için bazı durumlarda önceden numune gönderimi sağlanmaktadır. Çin’de bu tarz konularda problemler yaşanabilir. Gönderilen ürün numunesine göre siparişe karar vermek her zaman daha doğru olacaktır.

İthal Edilecek Ürünün Belli Standartlarda Olması Neden Önemlidir?

Çinden birşeyler almak kolaydır fakat bu malzemenin ithalat yapmaya uygun kalite ve sertifikalara sahip olduğunu bilmek daha önemli bir noktadır. Çin’den ürün getiren ithalatçı firma devamlılığı sağlamak için getireceği şeyin kaliteli olmasına önem vermelidir. Çin sanıldığının aksine sadece ucuz kalitesiz malzemelerden ibaret bir pazar değildir, aynı zamanda kaliteli olanı almakta mümkündür. Kalite yükseldiği zaman fiyatta artacaktır. Önemli olan bu kaliteli olanı daha uygun fiyata getirmektir. TRU Global olarak istenilen kalitedeki malzemeyi bulup, yükleme süreçlerine kadarki bütün aşamalarını bizzat takip edebiliyoruz, ayrıca yükleme sonrasındaki istenilen sertifikaların takibinide gerçekleştirmekteyiz.

Yükleme Öncesi Kalite Kontrolü

Çinden ürün getirme

Çinden konteyner mal getirme

İthalatçı firma için Çinden gönderilecek ürünün taahhüt edilen veya talep edilen kaliteye sahip olup olmadığı her zaman bir soru işaretidir. İlk olarak her firma yaptığı ödemenin karşılığını almak ister, yani ödeme yaptığı kaliteye sahip olanı almak ister, bir diğer hususta birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bazı ithalat mevzuatları vardır. Bu mevzuatlarda belli kalitedeki ürünlerin, belli kurallarla getirilmesine izin verilmektedir.

İthalatçı firmaların çinden istenilen kalitede malzeme için Çinden numune göndertmenin yansıra gerekli sertifikasyona da ihtiyaçları vardır. Bu sertifikalar malzemenin üretim kalitesini anlayabilmemizin yanısıra, üretim şartlarındaki kaliteyide anlayabilmemizi sağlar. Ayrıca bu sertifikalara ithalat yapabilmek içinde ihtiyaç vardır.

Getirilecek malzemenin öncesinde iyi bir araştırma sürecinin olması çok önemlidir. TRU Global olarak Çin pazarından alınacak ürünlere araştırma yaparak için danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen başvuru formu doldurarak yada email göndererek bizimle iletişime geçiniz. 

İletişim

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

  • Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece - İstanbul 34307
  • +90 541 578 8446
  • info@truglobaltrade.com