Çinden Makine İthalatı

Çin dünyada en çok makina üreticisinin bulunduğu ülkedir. Çinden makine getirmek zor ve tecrübe gerektiren bir süreçtir. Ayrıca çinli makina üreticileri içinden kaliteli ve satış sonrası destek verebilecek üreticiyi ayırt etmekte çok önemlidir. 

Son yıllarda Çin makina sektöründe ciddi atılımlar gerçekleştirmiştir. Yapılan birçok ARGE çalışması sayesinde sektörde kalite anlamında dünyada önemli yere gelmiştir. Ayrıca fiyatları diğer dünya ülkelerine kıyasla daha düşük olması, bu gelinen noktada ürün getirmeyi daha cazip hale gelmiştir.  

Çinden makine getirme, doğru üretici bulmaktan, ürün lojistik planlamasına, ithalat süreçlerinden makine ulaşmasına ve kurulumuna kadar uzun ve tecrübe gerektiren bir süreçtir. Bu süreçler hakkında bilgi sahibi olmamak ciddi problemlere yol açabilmektedir. 

Çinden Makine Almak için Doğru Üretici Nasıl Bulunur?

Çinden Makina almak için ilk etapta istenilen makina iyi belirlenmelidir. İstenilen makineye göre opsiyonel üreticiler belirlenmeli, belirlenen üreticilerin bu alandaki tecrübe ve referansları çok önemlidir. 

çinli makine

çinli makine üreticileri

Makine getirmek demek sadece parasını ödemek değildir. Makina ile ilgili bütün yaşanabilecek sıkıntılar, makine temininden sonra başlamaktadır. Bu alanda tecrübesi olmayan üreticiden çalışmayacak makine temin etmek yapılan yatırımın boşa olmasına neden olabilmektedir. Hiçbir yatırımcı yatırımının atıl bir yatırım olmasını istemez. 

Ürünü getirme esnasında iletişimde çok önemlidir. Doğru iletişim işlerin doğru yürümesine ve sorunsuz ürün getirilmesi demektir. TRU Global olarak Çince bilen ekibimiz sayesinde doğru ve güvenilir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Çinli Makina Üreticileri Tarafından Kurulum, Servis, Makina Yedek Parça Desteği

Çinden makine getirme uzun olan sürecin ilk aşamasıdır. Bu aşamadan sonra çinli makina üreticileri içerisinden doğru yada yanlış üreticiyi seçtiğinizi satış sonrası destek olan kurulum, servis ve yedek parça desteklerini alıp almadığınızı zaman anlarsınız.

çinden makina ithalatı

çinden makina ithalatı

Kurulumun üretici tarafından yapılması gelen makinanın doğru kullanılması ve arıza yapmaması için önemlidir. Makineler hakkında her ne kadar bilgi sahibi olunulsa bile üretici tarafından kurulum ve eğitim verilmesi elzem bir husustur. TRU global olarak kurulum aşamasında eğitim için tercüme desteği veriyoruz. Ayrıca uzun vadede yaşanabilecek sıkıntılar için verilecek servis desteği içinde tercümanlık desteği veriyoruz.

Çinden makina ithalatı gerçekleştirdikten sonra satış sonrası destek alamadığınız durumda, makinayı verimli kullanamayacak ve atıl bir yatırıp yaparak, hem para hemde zaman kaybı yaşanacaktır. Çünkü üretilen makineye en verimli müdahale üreticisi tarafından yapılabilmektedir. Üreticisi dışında yapılan müdehaleler daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Çinden Makina İthalatı Nasıl Yapılır?

İthalat süreçleri uğraş ve sabır gerektiren süreçtir. Bu sürecin Çin ve Türkiye tarafları vardır. İşlemler esnasında güvenilir bir gümrük müşaviriyle çalışmak çok önemlidir. Gümrük müşaviri tarafından doğru yönlendirilmek önemlidir.

İşlemler boyunca ithalatı yapacak Türkiye bazı evraklar talep edecektir. Bu evrakların eksiksiz olarak gümrüğe beyan edilmesi işlemlerin daha hızlı ve sorunsuz sürmesini sağlayacaktır. TRU Global olarak ithalat işlemleri süresince Çin tarafından gereken desteği vermekteyiz. 

Çinden Makine Getirme için Neden TRU Global?

Çin ucu bucağı olmaya bir okyanus gibidir. Çinde sadece kalitesiz ucuz mal yoktur. Aynı zamanda kaliteli ürünlerde bulunmaktadır. Kaliteli ürünlerin fiyatlarıda kalitesine göre değişmektedir. Hatta aynı ürünün farklı kalitede ki seçeneklerini aynı üreticilerde farklı fiyat seçenekleri ile bulmanız mümkündür.

çinden yedek parça

çinden yedek parça

İçine kapalı bir ülke olan çinin en büyük handikapı kendilerini dışarıya yeterince gösterememeleri veya doğru yöntemleri bilmemeleridir. Çinde aynı ürünü daha uygun fiyatlara alabilmeniz için, nerede ve nasıl arayacağınızı bilmeniz önemlidir. Bu sayede daha fazla üreticiye ulaşabilir, aynı ürünü daha uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Günümüzde çinli üreticilere ulaşmak için en çok kullanılan yöntem B2B web siteleridir. Bu web sitelerinden bazı üreticilere ulaşılabilmesi mümkündür fakat yeterli derecede bir araştırma yapmak mümkün değildir.

Daha derin araştırma yapılınabilmesi için bölgeyi tanıyan, kültüre aşikar, tecrübe sahibi kişilerden destek alınılması önemlidir. Ayrıca ürünü bulmak bütün sürecin sadece ufak bir kısmıdır. Devamında pazarlık aşaması, ürünün yükleme öncesi kontrolü, yükleme organizasyonu, ürünün gelmesi, kurulum için teknisyen gönderilmesi, kurulumu, eğitimi, yedek parça desteği ve bütün süreçlerin tercümeleri, işte bu süreçlerin tek bir elden planlanması sürecin daha hızlı ve sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır.

çinli teknisyen çince tercüme

çinli teknisyen çince tercüme

TRU Global olarak bu aşamaların tamamı hakkında bilgi ve tecrübe sahibiyiz. Çince bilen ekibimiz sayesinde, üreticilerle direk ana dil seviyesinde iletişim kurarak yaşanabilinecek sıkıntıları önceden müdehale şansımız bulunmaktadır. Ürünlerin araştırılması aşamasında bizzat sizlerden alacağımız bilgilerle, direkt üreticilerle iletişim kurup daha detaylı ve daha çok üretici bulup tercih şansını arttırmaktayız.

Daha detaylı bilgi almak içim İletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çinden makina ithalatı, çinden makine getirme, çinli makina üreticileri, makine yedek parça