Çinde Marka Tescili

Marka Tescili Nedir?

Çinde Marka Tescili belirlenen bir marka, logonun, belirlenen ürün grubunda o markaya ait haklara sahip olmayı ve izinsiz olarak başkaları tarafından kullanılmamasını sağlar. Çinde patent başvurusu ise teknik veya bilimsel bir buluşun kullanma haklarına sahip olan kişiyi gösteren belgedir. Çin’e markası olan ürünle ilgili pazarlama çalışması yapmadan önce o markanın haklarını korumak için Çinde Marka Tescili ve çinde patent başvurusu yapmak çok önemlidir. Çinde ticari marka araştırması önemlidir.

Çinde Marka Tescili Neden Önemli?

Bir ürün için markalaşmak her zaman çok önemlidir. Markalaşmak demek o ürünle alakalı daha uzun vadeli ihracat yapmak anlamına gelmektedir. Çine markasız ‘dökme mal’ satışıda gerçekleştirilebilir. Fakat bu halde satılan ürün için her zaman ithalatçı firmanın başka bir firmadan ürün alma riski söz konusudur. Çin’e ihracat sayfamızdada ihracat süreçlerinden bahsetmekteyiz. Çinde ticari marka işlemlerinizden önce çinde marka sorgulama yaptırmak gerekmektedir.

Çinde Marka Tescili

Çinde Ticari marka ve Çinde patent başvurusu

İthalatçı firma kendi ticari markasıyla yapacağı satışta, kendi markasının bilinilirliğini arttırarak her zaman tedarikçisini değiştirebilir fakat firma ithalatçı firma ihracatçı firmanın markasıyla ithalat yaparsa ithalatçı firmadan vazgeçemez buda yapılacak her satışta ürünün marka değerini arttırmasını ve pazarda daha güçlü konuma gelmesini sağlar.

Çinde Marka Tescili markanızı güvene almak için çok önemli bir süreçtir. Çinde marka başvurusu öncesinde çinde marka sorgulama çok önemlidir. Çinde ticari marka haklarınızı tescili ile güvence altına almak yatırım yaptığınız markanın hak ettiğiniz getirilerini almanızı sağlar. Aksi taktirde markanız başka biri tarafından alınarak, ya size fahiş fiyatlara satınılmaya çalışılır, yada hiç kullanılmaz veya da size rakip olarak sizin yaptığınız reklam ve tanıtım harcamalarının getirilerinden faydalanır.

Çinde Marka Başvurusu ve Çinde Ticari Marka

İnsanlar markaların sahiplerini bilmezler markaları bilirler. Hele ki Çin gibi bir pazarda yani dünyada en çok ürün kopyalanan ülkesi çinde ticari marka tescilinin önemi çok büyüktür. Çinde ticari marka işlemleri yapmadan çinde marka sorgulama yapılmalıdır.

Tru Global Trade olarak istediğiniz markanızı, istediğiniz sınıfta tescil işlemlerini ve çinde marka başvuru işlemlerini direk Çinde ticari marka patent kurumu üzerinden yapıyoruz, markanızın işlemlerini Çinde ticari marka patent enstitüsünün resmi web sayfasından bizzat takip edebilmeniz mümkündür. 

Çinde patent başvurusu

Çinde marka başvurusu

Çinde Marka Tescili başvurusu yapmak için diğer önemli olan hususta markanın hangi sınıfta tescili için başvuru yapılacağıdır. Markalar farklı ürün gruplarına göre farklı sınıflara kategorilendirilmişlerdir. Bu yüzden istenilen ürün veya ürünler içi farklı kategorileride marka başvuruları yapılı tescillendirilebilir.

Çinde ticari marka başvurusu için Latin harfleri (Türkçe harfler) veya Mandarin harfleri (Çince karakterler) kullanılabilir. Öncesinde Çinde marka sorgulama yapmak önemlidir. Eğer marka Çince harflerle tescillendirilecekse kullanılacak kelimenin anlamı çok önemlidir.

Türkçe bir kelimenin Çince karşılığı Çinlilerde kötü algı oluşturan bir kelime olabilir. Ayrıca Çinliler marka ismine göre ürünle ilgili kafalarında algı oluşturabilirler, işte bu gibi hassas konularda Çince bilen ve Çin kültürüne hakim profesyonel danışmanlarla çalışmak oluşabilecek sıkıntıları baştan ortadan kaldırır. Marka başvuru yapılıp, tescili olduktan sonra o marka üzerine birçok para harcanıp yatırım yapılacaktır. sırf yanlış bir marka ismi seçildiği için bu yatırımların çöpe gitmesi sadece marka başvurusunda harcanan paranın kaybına neden olmaz, daha bütüy para ve zaman kaybına neden olur.

Çinde Marka Tescili ve Çinde Patent Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Çin’de devlet bağlantılı işlemleri yapmaz bazı zor prosedürlere sebep olmaktadır. Özellikle yabancılar için bu prosedürler dahada zor olabilir. Çinde Marka Tescili ve çinde patent başvurusu işlemleri yapabilmek için devletin yetkilendirdiği az sayıdaki kurum üzerinden başvuru yapılabilir. Çinde marka başvurusu yapmadan önce çinde marka sorgulama yapmak önemlidir.Bu kurumlardada Çince dışında herhangi bir dille iletişime geçmek zordur.

TRU Global olarak bizler sizler için direk Türkiyeden Çinde Marka Tescil başvuru işlemlerinizi çok pratik şekilde birkaç gün içerisinde tamamlıyoruz. Sizlerde gerekli internet siteleri üzerinden başvurunuzun durumunu takip edebiliyorsunuz. İster firma üzerine, istersenizde şahıs üzerine Çinde Marka Tescil başvuruları yapılabilir.

Çinde Marka Tescilini çok uygun fiyatlara, hızlı, kolay ve güvenilir şekilde TRU Global olarak hizmet verebiliriz. Detaylı bilgilendirme ve fiyat tekliflerimiz için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Başvuru Öncesi Çinde Marka Sorgulama

çinde marka tescili

çinde marka sorgulama

Çinde marka başvurusu yapıp tescili olmadan önce, istenilen markanın sınıfınıda aynı veya benzer isimden bir markanın olup olmadığı tarafımızca araştırılır.Çinde marka başvurusu yapıldıktan sonra, markanın onaylandığı kurum tarafından onay için gözden geçirilir. Bu kurumda başvuru yapılan markanın başka bir markanın benzeri veya aynısı olduğu düşünülürse red olunur. İşte bu gibi sorunlarla karşılaşmamanız için Çinde Marka başvurusu ve tescili işlemlerinizde başvuru öncesinde çinde marka sorgulama işlemlerini yapıyoruz.

Çinde Marka Tescili ve Çinde Patent Başvurusu Hakları

Çinde marka ve patent haklarıyla ilgili olarak gelişmiş bir hukuk sistemi vardır. Marka ve Patent tescili kanunları bu hukuk sisteminin temelini oluşturmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti son yıllarda patent ve marka tescili konularına çok önem vermektedir. Çin artık dünyadaki büyük marka üreticisi olmaktan ziyade kendi markalarını üretip kendi patentlerini almak istemektedir.

çinde marka başvurusu

çinde patent başvurusu

Çin son yıllarda kendi içerisinde marka ve patent tescili konularıyla ilgili birçok düzenlemenin yanısıra uluslararası alanda da marka ve çinde patent başvurusu konularıyla ilgili birçok anlaşma imzalamıştır.

Çin Halk Cumhuriyeti yasalarına göre bir marka üzerinde tescil işlemleri yapılmadan bir hak sahibi olmak pek mümkün değildir. Çin devleti son yıllardaki politikasıylada çinde marka tescili hakları bulunan kişilerin kopya markalar yaparak haklarına tecavüz eden şahıslara karşı koruma altına alan bir marka politikası izlemektedir.

Çinde marka başvurusu hakkında, başvuruyu tüzel yada gerçek kişi veya kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Çinde marka başvurusu istenirse bireysel istenirsede daha fazla kişi tarafındanda yapılabilir. Öncesinde Çinde marka sorgulama çok önemlidir.

Çin Halk Cumhuriyeti yasalarına görede çinde marka başvurusu için başvuracak tüzel yada gerçek kişinini ikameti Çin’de değilse, marka tescili için başvuru ancak devletin belirlediği kurumlar tarafından yapılabilir. Bu firmalar üzerinden marka tescil başvurusu yapmak için Çin diliyle birçok evrak düzenlemek ve maalesef Çin’de yabancı dil bilinirlik oranı düşük olduğu için Çince iletişimede geçmek gerektedir.

TRU Global olarak Çinde Marka başvurusu ve çinde marka sorgulama süreçlerinizin tamamını sizin için takip ediyoruz. Ayrıca Çinde patent başvurusu ve çinde ticari marka için profesyonel ekibimizle gerekli çalışmaları yapmaktayız. Çinde patent başvurusu.

TRU Globaltrade
TRU Global Trade

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece – İstanbul 34307

+90 541 578 8446

info@truglobaltrade.com

Yeni Eklenen Sayfalar