Çinde Müşteri Bulma

Günümüzde herkes Çini sadece ithalat yapılacak pazarmış gibi görmektedir. Halbuki Çin Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olmasından ötürü muazzam bir tüketiminde olduğu bir ülkedir. Bu muazzam tüketimi birçok durumda ülke içerisindeki kaynaklarla karşılamak pek mümkün değildir. Dolayısıyla Çin’de bazı durumlarda ithalata ihtiyaç duymaktadır. Çin’de ürünlerinizi satabileceğiniz müşteri bulma doğru ürün ve çalışmayla mümkündür.

Çinin ithalat yapmasının diğer bir nedenide, ülkenin zenginleşmesinden ötürü tüketim alışkanlıklarının değişmesidir. Yani ithal ürünlere olan talebin artmasıdır. Çinli müşteri bulmak için bu zengileşen nihai tüketicilerin alışkanlıklarındaki değişimleri belirlemek çok önemlidir.

Ürüne Çin Pazarında Talep Var mı?

İktisat biliminin temel konusu arz-talep meselesidir. Arz yaratmanız için talep olması gerekir. Talepte müşteri tarafından olmalıdır. Türkiyeden Çine ihracat yapmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. En önemli nokta ihracatı yapılacak ürüne Çin’de talep var mı? Çin bilindiği üzere içine kapanık bir ülkedir, dolayısıyla insanların tüketim alışkanlıkları farklıdır. Yani bizim Türkiyede çok tükettiğimiz bir ürünü orada hiç bilinmeme olasılıkları vardır. Bilmemeleri demek her zaman o ürünün satılamayacağı anlamına gelmemektedir. Bazı durumlarda ürünün doğru tanıtılmasıyla pazara giren ilk ürün olarak pazarın en çok bilinen ve en çok satan ürünü haline gelebilirsiniz. TRU Global firması olarak ürünlerinizin Pazarlama Stratejileri sayfamızdan bazı pazarlama stratejilerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz, ayrıca ürününüz hakkında özel çalışma yapmak içinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Talep Varsa, Talep Edilen Adetleri Karşılanabilecek mi?

Bilindiği üzere dünyanın yaklaşık %17 sinden bahsediyoruz, dolayısınla bu nüfusunda talep edeceği miktarlar yüksek olacaktır. Çin’de alıcı eğer ürünü almaya karar verdiyse, devamında ilk bakacağı konu istediği adetleri istediği zamanda karşılayabilecek misiniz? Çünkü Çinli alıcılara istenilen adetlerde ürün üretemeyeceğinizi ilettiğiniz anda kaybetme olasılığınız vardır.

İşe Başlarken Profesyonel Destek Almak Çok Önemlidir

TRU Global olarak istediğiniz ürüne yönelik çalışmalar yapabiliriz, ilk etapta istenilen ürünü istatistiksel olarak değerlendirip bir yol haritası çiziyoruz. Daha sonrasındada bu yol haritasına göre neler yapılması gerektiğini planlıyoruz ve birlikte gereken aşamaları tek tek ilerliyoruz. Bu süreçlerde Çin’de bulunan alanında profesyonel olan ekibimizle sürekli irtibat halinde kalarak, alınan bilgiler ışığında hep beraber bir yol izliyoruz. TRU Global olarak Çine ihracat desteğimizdeki en büyük avantajımız Çin’de bulunan bölgenin yerlisi olan, bölge insanını iyi tanıyan ve alışkanlıklarını iyi bilen bir ekibe sahip olmamızdır.

 

İletişim

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

  • Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece - İstanbul 34307
  • +90 541 578 8446
  • info@truglobaltrade.com