Çin'e İhracat, Çin ihracat Danışmanlık

Çin’e dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi diyebiliriz. Dünya üzerinde yaşayan her 100 insandan 19u Çinlidir. Bu gibi büyük bir nüfusu sadece iç kaynaklarla doyurmak zordur, dolayısıyla Çine ihracat yapılan ürünler çok yüksek oranlardadır. 

Çin hükümetinin son politikalarına görede daha önce herbir ailede tek çocuk yapabilme politikasından vazgeçilmiştir buda çin nüfusunun katlanarak büyüyeceği anlamına gelmektedir. Burada o kadar büyük nüfustan bahsetiyoruz ki ABD ve Avrupanın toplam nüfusundan bile fazla, şu an da Çin dünyanın en büyük üretici ülkesidir, bu yüksek nüfusunu doğru hamleler yaparak doğru organize ederek çok büyük üretici haline gelmiştir.

Uzun yıllar bu yüksek oranda yapılan üretimle birlikte ülkeye muazzam oranda para akışı sağlanmıştır buda insanların zenginleşmesine sebep oldu.

Çin'e İhracat

Çine İhracat Nasıl Yapılır? , Çin ihracat danışmanlık

İnsanın doğası gereği gelir düzeyi arttıkça tüketim alışkanlıklarında farklılıklar meydana gelmeye başladı. Daha pahalı, ithal, daha kaliteli ürünlere yönelmeye başladılar. Buda çinin ithalat oranlarını arttırmıştır. Ayrıca Türkiye bazı ürünlerde ihracat açısından güçlüdür.  Burada önemli olan nokta Türkiye’nin çine ihracat yapılan ürünler, Çinin ithalat yapacağı ürünlerin Çin piyasasındaki rekabet oranını belirlemektir. TRU Global olarak Çine ihracat danışmanlık hizmeti veriyoruz. “Çine ihracat nasıl yapılır?” sorusuna cevap veriyoruz.

Dünya üzerindeki her ülke ithalata ihtiyaç duyarlar, dolayısıyla ihracat yapanda birçok ülke vardır. Çine ihracat nasıl yapılır? Bazı ürünler bazı ülkelerde çok iken bazı ülkelerde yoktur, buda ülkeler arası alışverişi yani ithalat ve ihracatı doğurmaktadır.

Artan nüfusla birlikte kısıtlı olan kaynaklarda yetersiz kalmaya başladı. Hem nüfus artışı, hem tüketim alışkanlıklarındaki değişiklikler, işte bu gibi nedenlerden ötürü son yılarda Çinin ithalat hacminde büyüme olmuş bu büyümeninde gelecekte devam etmesi kaçınılmazdır.

Türkiyeden çine ihracat yapılan ürünler açısında bazı ürünlerde yüksek oranlara sahiptir. Bu yüksek orandaki ürünler üzerine Çine ihracat nasıl yapılır araştırmaları yapmak verimli sonuçlar doğuracaktır.

Çine İhracat Nasıl Yapılır?

çin ihracat danışmanlık

Çin ihracat danışmanlık, Çine ihracat nasıl yapılır?, çine ihracat yapılan ürünler, çin’e ihracat için gerekli belgeler

Tru Global olarak üretici olunan veya Çine ihracat yapılan ürünler hakkında, pazar detaylı araştırma yapıyoruz. Çine ihracat nasıl yapılır? Çin gibi pazarda araştırma yapmak için tek noktadan yola çıkmak yanıltıcı sonuçlar verir, eğer Çin’e ihracat yapmak istiyorsanın ülkenin birçok farklı bölgesi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir yani profesyonel ekip çalışması gerekmektedir. Çünkü Çinin birçok bölgesi çok farklı alışkanlıklara sahiptir, mesela bir bölgesinde çaya şeker atmak çok yapılan alışkanlıkken, başka bölgede çaya şeker attığınızda sizi çok tuhaf bulabilirler.

İşte çine ihracat yapılan ürünler hangi bölgeye yönelik olduğu veya bilinmeyen ürünse pazarda ne gibi tepkiler alabileceği tamamen o bölgede bulunan yerli kişilerin tepkilerine bakarak detaylı halde raporlandırılabilmektedir.

Çine İhracat Yapılan Ürünler

Çin’e ihracat için önemli araştırma konularından biriside pazarda ne kadar rekabetçi olunulabileceğidir. Bu rekabet unsurunun en temel alt başlıklarından biriside fiyattır.

Çin pazarında ürün ithalat etmek isteyen firma satış fiyatına belirlemesi için öncelikle ithalat için gereken harcamaları hesaplaması gerekir aksi taktirde satışından zarar edebilir. Bu maliyetlerdeki en değişken etken ürün ithalatındaki, Çin hükümeti tarafından belirlenen vergilendirme oranlarıdır.

Aynı zamanda Çin’e ihracat yapan firmada bu maliyetleri hesaplayarak pazarda ürününün rekabet oranını belirleyebilir. Çin ihracat danışmanlık hizmetimizde ürününüzün HS kodunu (GTİP nosunu) belirleyip, ürününüzün hangi vergilendirme diliminde olduğunu belirliyoruz. Belirlenen dilime göre diğer masraflarda eklenerek ürününüzün Çindeki alıcı firmanın deposuna indiği andaki ortalama fiyatını hesaplıyoruz ve ürününüzün

Çin’e ihraç edildiğinde piyasasında ne oranda rekabetçi olduğunu benzer ürünler varsa kıyaslayarak yoksa insanların alım güçlerine göre bütçelerinden belirlenen fiyattaki yeni ürüne pay ayırma oranlarını hesaplıyoruz.

Çin İhracat Danışmanlık

Burda yapılan Çin ihracat danışmanlık hizmetimizin araştırması ilk etapta ikiye ayrılmaktadır, ilk olarak ürün pazarda yeni mi? yoksa hali hazırda tüketilen ürün mü?

Çin çok büyük olmasıyla birlikte, o kadarda içine kapanık ülkedir. Maalesef ülke tarafından getirilen bazı yasaklar nedeniyle ülkede kullanılan internet ağı tamamen Çin kaynaklıdır. Buda nüfusun büyük bölümünün dışarıyla olan ilişkisini kısıtlandırmaktadır, bunun yanısıra ülkedeki ingilizce bilinirlik oranının düşüklüğüde buna başka etkendir.

Çin ihracat danışmanlık

Çine ihracat yapılan ürünler, Çine ihracat nasıl yapılır?, çin’e ihracat için gerekli belgeler, Çin ihracat danışmanlık

Bu gibi nedenlerden ötürü Çin halkı dünyadaki birçok üründen habersizdir. Çindeki insanların bir üründen habersiz olması demekte o ürünün orada satılamayacağı anlamına gelmez.

Yukarıda da belirttiğimiz sebeplerden ötürü insanlar zenginleşmektedir, daha farklı, yeni ürünlere yönelim başlamıştır. Çin’e ihracat yaparak ürünü doğru şekilde doğru zamanda tanıtmak o ürünle ilgili pazarda ilk olmak anlamına gelir buda her zaman pazarda o ürünle ilgili büyük hakimiyet kurma imkanı sağlamaktadır.

Eğer Çin’e ihracat yapılmak istenen ürün yeni bir ürünse ülkenin çeşitli noktalarında ürünle ilgili detaylı olarak talep potansiyeli incelenmekte, ürünün pazarda nasıl bir tepki alacağı incelenmektedir, ayrıca ürünün Çin’e nasıl sokulacağı, ne gibi bir pazarlama stratejileri izleneceği belirlenmektedir.

Yapılacak pazarlama stratejileri pazara yönelik olmalıdır. Daha öncede belirttiğimiz gibi Çin içine kapalı bir ülkedir. Örneğin internet üzerinden tanıtım yapılması gerekiyorsa, Google arama motoru gibi arama motorları Çinde çalışmamaktadır, bunun yerine yerel arama motorları üzerinden çalışma yapılmalıdır veya Çin’e o ürünün en iyi pazarlanabileceği sosyal ağ belirlenip o ağ üzerinden, Çinde sosyal medya fenomeni üzerinden tanıtım yapılabilir vs. gibi birçok yol izlenebilir.

çin'e ihracat

Çin ihracat danışmanlık, Çine ihracat nasıl yapılır?, çine ihracat yapılan ürünler, çin’e ihracat için gerekli belgeler

Burda önemli olan nokta ürüne yönelik doğru mecrayı belirlemektir. Çin’e ürün pazarlamada verimli sonuç almak için izlenecek yol çok önemlidir.

Çin’e ihracat yapmak için pazarda benzerleri bulunan ürün üzerine araştırma yapma yöntemleri biraz daha farklıdır. Hali hazırda bulunan rakipleride iyi analiz etmek gerekmektedir. Yeni pazara girerken rakiplerinizi yok sayamazsınız. Onları çok iyi tanımalı, pazardaki güçlerini iyi bilmeli, stratejilerini gözden geçirmelisiniz.

Pazarda bulunan ürünü menşei, bulunduğu noktalar, satış fiyatları, ambalajlama şekilleri, kalitesi vs. gibi birçok etkenleri değerlendirip pazardaki pastadan nasıl pay sahibi olunabileceği ile ilgili stratejiler sunulamaktadır.

Çin’e ihracatta bu stratejiler adeta rehber gibidir. Gidilecek yolun önceden planlanması, zaman kaybını azaltmaktadır. Zaman kazanmakta para kazanmaktır. Çin’e başarılı ihracat gerçekleştirmek için pazar hakkında bilgi sahibi olan ekiple çalışmak daha doğru ve verimli sonuçlar vermektedir.

çin danışmanlık

Çin’e ihracat için gerekli belgeler, çin ihracat danışmanlık, çine ihracat nasıl yapılır

Çin’e ihracat için gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Çin’e ihracat sürecini doğru tamamlaya bilmek için çin’e ihracat için gerekli belgeler tam ve eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Çine ihracat nasıl yapılır. Tru Global olarak çin ihracat danışmanlık hizmetimizde çin’e ihracat için gerekli belgeler tamamlıyoruz.

TRU Global olarak Çine ihracat yapılan ürünler için Çindeki tecrübeli ekibimiz sayesinde detaylı bir çalışma yaparak çin’e ihracat için gerekli belgeler için önceden araştırma yapıyoruz ve işlemler esnasında herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için önceden gereken belgelerin teminini sağlıyoruz. Çin ihracat danışmanlık için TRU Globalle çalışın.

Çine ihracat yapılan ürünler için çinli firmanın ürünün ithalatını yapabilmesi için Çin’e ihracat için gerekli belgeler tam ve eksiksiz olması gerekir. Çin’e ihracat için gerekli belgeler nerle olduğunu bilmek önemlidir. Çin gümrüğü bu konuda çok hassas davranmaktadır. Herhangi bir belgede olan eksiklik için ürünü gümrükte bekletebilmektedir. Bu beklemede uzun süreli raf ömrü olmayan ürünlerde probleme neden olmaktadır.

Tru Global olarak Çin’e çok farklı alanlarda hizmetler vermekteyiz. Çin’e yapılacak çalışmalarla ilgili detaylı tecrübe sahibi bir firmayız. Çin’e ihracat için gerekli belgeler hakkında tecrübe sahibiyiz. Aynı zamanda Çine ihracat yapılan ürünler ilgili olarakta sürecin başlangıcından devamına kadarki aşamalarında her türlü desteği vermeye hazırız. Detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

TRU Globaltrade
TRU Global Trade

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece – İstanbul 34307

+90 541 578 8446

info@truglobaltrade.com

Yeni Eklenen Sayfalar

Çin’e ihracat, çine ihracat nasıl yapılır, çin ihracat danışmanlık, çine ihracat yapılan ürünler, Çin’e ihracat için gerekli belgeler