Çin'e Ürün Satmak

Çine Ürün Pazarlama Stratejileri

Çine ihracat

Çine ürün göndermek, Çine pazarlama, ne satılabilir?

Çin günümüzde sadece ithalat etmek için düşünülen ülke olsada, aslında her ülkenin kaynaklarının yetersizliğinden ötürü ithal etmesi gereken ürünler vardır. Özelliklede 1,5 milyara yakın nüfustan bahsediyorsak. Bu büyüklükte nüfusa satılacak birşeyler mutlaka vardır ayrıca talep oranlarıda yüksek olacaktır. Çine ne satılabilir? Bu sorunun cevabı için önce pazarlama stratejisine ihtiyacınız olacaktır. Bu kadar yüksek talep miktarlarını sadece Çin içerisindeki kaynaklarla karşılamak zordur. Çine mal satmak bu gibi nedenelerden ötürü daha çekici hale gelmektedir. 

Zenginleşen Ekonomi Çine Ne Satılabilir?

Çine ne satılabilir ? Bütün planlamaları yapmadan önce bu altın soruyu cevaplamak gerekmektedir. Çin ekonomisi zenginleşmiş ve zenginleşmekte olan ekonomidir. İnsanın doğası gereği geliri arttıkça talep ettiği ürün çeşitliliği, kalitesi ve adetleride artmaktadır. Dolayısıyla gelişen ekonomiyle birlikte talep oranlarıda artmaktadır. Fakat Çin’e birşey göndermek için önce orasıyla ilgili sağlıklı pazar araştırması yapmak çok önemlidir.

Pazarın ihtiyaçlarını iyi belirlemek ve talep oranı yüksek arz oranı düşük olan ürünü belirlemek gerekir. Çinli tüketicinin zenginleştiği için Çin’e mal satmak daha kazançlı hale gelmektedir. Çin’e birşey göndermek için önce ne satılabilir sorusunu cevaplamak gerekmektedir.

Ön Araştırmadan Sonra Çin’e Ziyaret Düzenlemek ve Çin’e Ürün Satmak

Çine mal satmak için pazarla ilgili araştırma yapıldıktan, ihtiyaç duyulan belirlendikten sonra, potansiyel müşteriler belirlenip ziyaret gerçekleştirmekte fayda vardır. Burada en önemli husus gerçekleştirilecek ziyaret için zamanın verimli şekilde kullanılmasıdır. Çünkü Çin’e yapılacak ziyaret için para ve zaman harcanılmaktadır.

Çin'e Ürün Satma Stratejileri

Çin’e Satmak, Çin’e ne satılabilir? , çine ürün göndermek

Bu harcanan zaman ve paranında karşılığını mal satmayı beklemek yatırımcının en doğal hakkıdır. Bu karşılığı alabilmekte ciddi planlamadan geçmektedir.

Çin’e yapılan planlamada hangi firmayla ne zaman görüşüleceği, havaalanından karşılama, tercümanlık, otel organizasyonlarına kadar bütün ziyaret saati saatine planlanır ve daha gitmeden hangi gün hangi saatte nerede olacağı bilinir. 

Günümüz çağı teknoloji çağıdır. Artık teknoloji hayatımızın her alanında vardır. Teknoloji olmadan yaşamak çok zordur. Günümüzde birçok şirket ürünlerini satmak için teknolojinin çeşitli nimetlerinden faydalanmaktadır. Zaten teknoloji olmadanda Çin’e ürün satmak için pazarlama stratejisi belirlemek imkansız gibidir.

Burada önemli olan olan konulardan biride teknolojiyi kullanmanın yanında nasıl kullandığınızdır. Örneğin Çine mal satmak için Google’a reklam vermeniz hiçbir işe yaramaz çünkü Çinde Google’a erişim yasaktır. O yüzdende Çin’e uygun platforma reklam vermek ve ürününüzün tanıtımına en uygun olan platformda vermek çok ama çok önemlidir.

Online Platform Hesapları ile Çine Mal Satmak

Günümüzde insanlar sosyal ağları çok aktif biçimde kullanmaktadır. Sosyal ağlar sadece insanların paylaşımlarını takip etmekten ziyade, güncel konuları takip etmek içinde kullanılmaktadır. Çinde Facebook, Instagram gibi ağların kullanımı yasaktır. Bunların yerine çok amaçlı olan WeChat ve Weibo gibi Çinin kendi sosyal ağları mevcuttur.

Çine mal satmak için bu ağların kullanımı kaçınılmaz bir gereksinimdir. Bu uygulamaların kullanım özellikleri bizlerin kullandığı sosyal ağlardan çok farklı ve karmaşıktır. Örneğin bu ağların kendilerine özgün ödeme sistemleri bile vardır. Bu ağlarda hesaba sahip olmak cep telefonu sahip olmak gibi bir gereksinimdir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Çin içine kapalı bir ülke olmasından ötürü bu sosyal ağ hesapları içinde yabancılar için bazı sınırlamalar mevcuttur. Yapılabilinecek yanlış bir kulanımda hesap çok kolay bir şekilde bir daha kullanılmamak üzere kapatılabilir. Bu yüzdendir ki bu ağ hesaplarını alanında profesyonel kişiler tarafından kontrol edilerek en ince noktasına kadar gereken çalışmaların yapılması gerekir. Paylaşımların tamamen yerel dil olan Çince üzerinden yapılması ve karşı tarafın ilgisini çekecek şekilde olması çok önemlidir.

Online Satış Siteleri ile Çin’e Ürün Pazarlama

İnsanlar teknolojiyle birlikte alışverişlerini online siteler üzerinden sıkça yapmaya başlamışlardır. Dünyada bu alanda Çin çok başarılı bir ülkedir. Çininde perakende satış üzerine kendi platform ağları mevcuttur. Örneğin alibaba.com ile birlikte toptan ve perakende olarak dünyaya satmaktadırlar. İç piyasada çalışan T-mall ve Tao-Bao’nunda her gün milyonlarca ziyaretçisi vardır. Bu platformlarda satmak için bazı kriterleri yerine getirmek gerekir. Yabancı firmalar için bu kriterler biraz daha katıdır. Ürünlerle ilgili yeterli marka çalışması yapıldıktan sonra bu platformlarda birşeyler pazarlayarak çok kalabalık kitlelere ulaşabilirsiniz. Yapılacak her satışta ürünün daha tanınmasına ve daha çok satış yapılmasına neden olacaktır.

Sosyal Medya Fenomenleri ve Bloggerlarla Tanıtım yaparak Çine Ürün Göndermek

çin'e ürün satmak

Çine ürün pazarlama, çin’e ürün göndermek, çin’e mal satmak, ne satılabilir?

Türkiyede de olduğu gibi Çinde de bazı fenomenlerin yüksek takipçileri vardır. Bu fenomenler hesapları üzerinden paylaşımlar yaparak tanıtımlar yapmaktadırlar. Çin’e satmak için çok etkili bir yöntem olan pazarlama şeklidir. Çinde yapılan araştırmalarda fenomenlerin canlı yayın olarak yapılan tanıtımlarında izlenmenin ortalama %40 kadar satış yapıldığı gözlenmiştir. Burada önemli olan husus uygun takipçi profiline sahip fenomenlerle çalışmak, doğru zamanda doğru tanıtımı yapmaktır. Çinde insalar yabancı markaları almak için o ürüne karşı güven duygusuna sahip olmak istiyorlar. Maalesef Çinde yabancı ürünlere karşı pek güven yoktur. Fakat bir fenomen yoluyla tanıtımla birlikte bir Çinlinin kullanması bu duyguyu aşılayacaktır. Çin’e satmak için günümüz şartlarına uygun pazarlama stratejileri bilirlenmelidir.

Çin’e Ürün Pazarlama için Diğer Stratejiler

Çin’e ne satılabilir, çine ürün göndermek, çin’e mal satmak

Dünya değişiyor. Her gün yeni trendler, yeni moda ve yeni reklam biçimleri ortaya çıkıyor. Herkes diğerlerinden farklı olmak ister. Bizlerde, benzersizliğini göstermek için ürününüzün Çin’e satmak için markalaşma, pazarlama ve tanıtımının mümkün olan en iyi yolunu belirlemekteyiz. Yeni stratejiler arasında, müşterilerin e-posta listesi, çevrimiçi ve çevrimdışı basın reklamı, pop-up uygulamaları vb. Gibi kendinizle ilgili bilgi vermenin geleneksel yolları da vardır. 

Ürününüzün ve Çin pazarındaki olası konumunun ayrıntılı araştırmasından sonra, bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak olası tüm stratejileri birleştirmenin en iyi yolunu buluyoruz. Ayrıca farklı pazarlama yöntemi gereksinimi duyan ürünlerinde Çine mal satmak ve pazarlamak için yukarıdaki bahsedilen pazarlama yöntemlerinden farklı yöntemler belirleyip Çin’e satmak için gereken çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Çin’e Ürün Göndermek için Neden TRU Global?

Çine mal satmak gerçekten tecrübe ve sabır gerektiren süreçtir. Çin ticaretin çok aktif olduğu bir pazardır. Dolayısıyla Çinli firmalar ticarette çok tecrübelidirler. Çin’e pazarlama satranç oyunu gibidir. Birşeyler satmak istediğiniz alıcı her ne kadar rakip gibi görünmesede, her iki tarafında karşı taraftan almak istediği şeyler vardır; para ve mal.

Çine pazarlama içinde her ne kadar ticarette bilgi birikiminiz olsada o toprakların ticari örf ve adetleri farklıdır. Sizin bazı davranışlarınız karşı tarafta yadırgana bilir veya tam tersi durumda olabilir. Bu gibi ufak yanlış anlaşılmalar, çin’e satmak için anlaşabileceğiniz bir anlaşmayı ortadan kaldırabilir. Çine göndermek için ne satılabilir? sorusunu cevaplamak gerekmektedir.

TRU Global olarak bizlerin size verebileceği danışmalık hizmetlerinde, Çin’e mal satmak için her aşamada sizi bir adım ileride olmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte hedef olan ürün satmak için en doğru yöntemlerle Çin pazarındaki rehberiniz olacaktır. Çine ürün göndermek hakkında daha detaylı bilgi için İletişim sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 

tru global logo
TRU Global Trade

TRU Global Trade Danışmanlık Hizmetleri

Atakent Mah. 240. Sok No.1 Küçükçekmece – İstanbul 34307

+90 541 578 8446

info@truglobaltrade.com

Yeni Eklenen Sayfalar

Çine ne satılabilir? Çine göndermek