Neden Biz?

Yulia Kılıçaslan

 1987 yılında Rusyanın Kazan şehrinde doğdu.2011 yılında Kazan Federal Üniversitesinde Çin Dili ve Tarihi bölümünden mezun oldu.2008-2011 yılları arasında öğrenciliği esnasında değişim programlarıyla eğitiminin 2,5 yılınına Çinde devam etti.2013 yılında Çinde burslu kazandığı Shanghai Pedegoloji Üniversitesi Çin Dili Öğretmenliği üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Çinde bir Amerikan firması olan Cerberus Corp. firmasında Genel Müdür yardımcılığı pozisyonunda çalıştı.Çinde bulunduğu süre zarfında birçok Rus firmasına danışmanlık hizmetleri verdi.2014 yılında Rusyada danışmanlık üzerine kendi firmasını kurdu. Firmasında pazar araştırması, ürün araştırması, tercüme, ürün kalite kontrolü, iş seyahati organizasyonu, turistik organizasyonlar, eğitim organizasyonlar vs. üzerine çeşitli danışmanlık hizmetleri verdi.2018 yılında İstanbula taşındı, Türkçe üzerine eğitim aldı, burada Türk, Rus ve Çinli firmalara birçok alanda danışmanlık hizmetleri verdi.
Türkçe, Çince, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Pazar Tecrübesi

Çin market içine kapalı bir market olmakla birlikte, bu pazarla doğru ve sağlıklı ticaret yapabilmek için iyi iletişim kurmak çok önemlidir. Çin pazarını anlamak, çin yaşam tarzını ve kültürünü özümsemiş olmayla doğrudan alakalıdır. Bu kültürü özümsemek için doğrudan içinde yaşamak gerekmektedir. 5000 yıllık tarihe sahip olan çin kültürü, içine kapalı olmasından dolayı, birçok yönüyle benzersiz ve anlaşılması zordur. Bu 5000 yıllık kültür, birçok özelliğini muhafaza edebilen dünyadaki nadir kültürlerden biridir. Bu muhafazanın nedeni çin kültürünün içine kapalı olmasından gelmektedir. Çin’e giren her şey Çin dilinin, geleneklerinin ve alışkanlıklarının filtresinden geçmektedir, bu nedenle büyük markalar bile önce isimlerini Çince’ye çevirmek zorunda kalıyor aksi halde çin pazar ve hükümeti tarafından kabul görmemektedir.

Bu nedenle, dil ve kültür bilgisine sahip olmayan bir kişinin Çin’de bağımsız olarak ürün tedarik etmesi, pazara açılmaya çalışması veya bir çalışma yapaması pek sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır.

Çince hakkında yüksek düzeyde bilgi sahibi olmanın yanı sıra, Çin’in büyük ve küçük şehirlerinde (10’dan fazla il ve en büyük 5 şehir) yaşamak ve çalışmak konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Genel Müdür Yulia Kılıçaslan ve ekibi profesyonel çözümler sunmaktadır.

TRU Global firması müşterilerine doğru çalışmaları, para ve zaman kaybı yaşamadan yapabilmek için profesyonel destek sağlamaktadır. Ticaretteki en temel kurallardan olan «Vakit nakittir.» anlayışıyla, zaman kaybetmeden dolayısıyla para kaybetmeden, hızlı ve pratik çözümler sunulmaktadır. 

Ticari İlişkiler

«İlişki, bağlantı» anlamına gelen «关系» kelimesi çincede en önemli kelimelerden biridir. Başarılı danışmanlık hizmeti için başarılı bir ekibe de ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız genel Müdürü Yulia Kılıçaslan’ın 8 yıl boyunca Çinin farklı bölgelerinde çalışması, yaşaması ve ziyaret etmesi sayesinde, güçlü ve sağlam bağlantıları vasıtasıyla kurduğu profesyonel ekibiyle vereceği profesyonel danışmanlıkla sonuç odaklı profesyonel çözümler sunulacaktır.

Ürün Araştırma Tecrübesi

Farklı bir dünya ve karmaşık bir düşünce tarzı, çinle çalışmaya başlayanların en çok karşılaştığı sorunlar. Çinde istediğiniz şeyi nasıl arayacağınız çok büyük bir sorundur, bu bazen bir ürün olabilir, bazen bir araştırma, bazen elinizdeki ürünü nasıl tanıtacağınız olabilir. Batılı ülkelerin kullandığı birçok sosyal medya uygulamaları (Instagram, Facebook, Google, Whats app, Youtube vs.) Çinde kullanımı yasaktır. Bu uygulamaların yerine Çinin kendine has uygulamaları (WeChat, Baidu, Weibo vs.) mevcuttur. Kendi ülkenizdeki sosyal medya uygulamalarını çok verimli kullansanız bile bir Çinlinin size ulaşması çok zordur, aynı şekilde sizde isteseniz bile çindeki firmaların birçoğuna ulaşmanız pek mümkün değildir. Ulaşabileceğiniz birçok bilgide güncel olmayan bilgiler olacaktır. Eğer çinde bir araştırma yapmak istiyorsanız Çince bir araştırma yaptığınız taktirde İngilizce ve Türkçe bulamayacağınız bilgilere ulaşmanız mümkündür. Aynı şekilde Çin pazarı için doğru yerlerde Çince bilgiler paylaşarak asla bulamayacağınız bağlantılara ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Çindeki özel platformlardan alabileceğiniz bilgileri asla herhangi bir platformda elde etmeniz mümkün değildir, bu özel platformlar sadece çince olarak hizmet vermektedirler, bu platformlar Çinli iş adamlarının aktif olarak kullandıkları platformlardır.

Uzun süre bu alanda çalışmanın verdiği tecrübelere dayanarak, TRU global olarak Çinde verebileceğimiz danışmanlık hizmetlerine güveniyoruz. Çindeki büyük platformların tamamında hizmet veren profesyonel ekibimiz mevcuttur. Bu platformlarda özel araştırmalar yaparak, platformlarda tanıtımlar yapılması mümkündür. Maalesef günümüzde internette birçok yalan yanlış bilgiler, dolandırıcı firmalar mevcuttur. Bu çalışmalarımız sadece internet üzerinden olmamakla birlikte, yapılan araştırmalar üzerinden oradaki bulunan firmaları veya bağlantıları yerinde ziyaret ederek, internet platformu üzerinde elde edilen bilgilerin teyidi görsel olarakta sağlanmaktadır. Bu çalışmalar firmaların ciddi zaman ve para kayıplarının önüne geçmektedir. Maalesef birçok firma bilinçsizce yaptıkları faaliyetler sonrasında büyük para, zaman ve irtica kayıpları yaşamaktadırlar